Do strony głównej
 
    Zanim kupisz psa | Poradnik dla przyszłych właścicieli

 

    Czy na pewno chcesz psa, a w dodatku ma to być labrador retriever?

Labradory są bardzo wesołe - i z radością, merdając ogonem, zrzucą wazon lub całą zastawę kawową ze stołu, są uczuciowe i swoje uczucia okazują oczywiście na swój psi sposób:

- skaczą, trącają łapą brudząc twoje ubranie, liżą i tykają wilgotnym nosem pozostawiając plamy na spodniach.

Mimo krótkiej sierści labradory bardzo obficie ją gubią - niektóre nawet przez cały rok. Jeśli chcesz zdecydować się na biszkoptowego labka to zapomnij o swoim ulubionym czarnym swetrze, ciemnym dywanie, tapicerce samochodu - sierść będzie wszędzie, a w okresie lnienia jej kłęby będą fruwały po całym mieszkaniu.

Labradory, wspaniałe psy rodzinne, bardzo cierpliwe i łagodne w stosunku do dzieci na pewno nie zajmą się ich wychowaniem. Kontakt dziecka z psem musi być zawsze pod kontrola kogoś starszego . Nie dlatego, ze labek rozszarpie malucha, ale może go przewrócić łapą lub skaleczyć zapraszając do zabawy. Takie sympatyczne psisko waży nawet 38 kg, a z dzieciakiem chce się bawić jak z innym psem.


Decydujesz się na szczeniaka? Przygotuj się na to co może cie spotkać: możesz spodziewać się podrapanych drzwi, zjedzonych butów, pogryzionej torebki, rozszarpanej ulubionej książki, pogryzionej wykładziny podłogowej. Po powrocie z pracy do domu możesz również zastać wygryzione dziury w ścianach znajdziesz też ślady zębów na pilocie od telewizora, telefonie komórkowym. Zasikany przez szczeniaka parkiet zaczernieje miejscami i poodklejają się klepki. Można tak wymieniać chyba bez końca.

Myślisz, że tak wielkie psisko przypilnuje Twojego domu, rzuci się z zębami na napastnika w Twojej obronie? Niestety najprawdopodobniej będzie go próbował zalizać na śmierć .

^^na górę strony^^