Do strony głównej
 

    Labowisko VI

W dniach 21-23 października 2005 roku członkowie Stowarzyszenia Klub Labradora zorganizowali, drugie pod patronatem SKL, a już szóste z kolei spotkanie miłośników psów rasy labrador retriever. Do ośrodka Polskiego Radia w Joachimowie Mogiły zjechali się członkowie SKL, a także uczestnicy listy dyskusyjnej "labki" z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Łącznie 32 osoby zainteresowane wspólnym spędzeniem jesiennego weekendu w sympatycznym gronie. Jednak znakomite położenie ośrodka, tuż nad rzeką Rawką i Zalewem Bolimowskim, najbardziej pasowało psom reprezentowanym przez ponad 30 labradorów, w trzech jedynie słusznych kolorach i jednego Doga de Bordeaux:-).

Tym razem gościem honorowym naszego spotkania był Pan Jacek Gałuszko, przedstawiciel fundacji ALTERI, zajmującej się przygotowywaniem psów do roli asystentów osób niepełnosprawnych oraz szkoleniem w zakresie podstawowego posłuszeństwa metodą opartą wyłącznie na wzmocnieniu pozytywnym. Oprócz zajęć teoretycznych dla właścicieli psów Jacek prowadził również zajęcia praktyczne z psami i ich przewodnikami, co zaowocowało odkryciem nowych utalentowanych psów "klikerowych" :-)

Pasjonaci konkursów myśliwskich spędzili sobotni poranek i przedpołudnie na ćwiczeniach elementów posłuszeństwa oraz konkursów retrieverów, takich jak aport kaczki z wody oraz włóczki bażanta. Również tego dnia wszyscy uczestnicy Labowiska mieli możliwość nabycia dla swych psów estetycznych obroży, smyczy oraz zabawek marki Rogz for Dogz. Teraz już wszystkie nasze psy mają co najmniej jeden komplet;-)

Niezwykle sympatyczni gospodarze goszczącego nas ośrodka sprawili, że z żalem opuszczaliśmy Joachimów. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwu Krzeszowiec, którzy przez dwa lata zapewniali nam i naszym psom doskonałe warunki. Pani Ewo, Panie Krzysztofie, dziękujemy :-)

Wszyscy Ci, którzy leniuchowali pod pierzyną albo wystraszyli się październikowej pogody i nie przyjechali, niech żałują. Prawdziwa polska złota jesień sprawiła, że galeria Labowiska VI pęka w szwach. Wszystkich zapraszamy do jej oglądania a my powoli zabieramy się za planowanie, kolejnego, siódmego już spotkania.

Labowisko VI - tuż po przyjeździe w piątek 31 zdjęć
Labowisko VI - Ogniska 68 zdjęć
Labowisko VI - nad rzeką Rawką 24 zdjęcia
Labowisko VI - zajęcia klikerowe - praktyka 49 zdjęć
Labowisko VI - zajęcia klikerowe - teoria 12 zdjęć
Labowisko VI - zajęcia klikerowe - uczestnicy 15 zdjęć
Labowisko VI - nad zalewem 81 zdjęć

Oczywiście wszystkie zdjęcia opatrzone są humorystycznymi komentarzami :) Zapraszamy serdecznie :)

^^na górę strony^^