Do strony głównej

    Spotkanie Szkoleniowe SKL wiosna 2007

W dniach 21 - 22 kwietnia odbyło się spotkanie szkoleniowe członków i kandydatów Stowarzyszenia Klub Labradora.

Zatrzymaliśmy się w Ośrodku Klubu Jeździeckiego HUZAR ( www.kjhuzar.pl), położonym 50 km od Warszawy na skraju Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez gospodarzy, którzy byli dla nas nad wyraz wyrozumiali. Pogoda dopisała, jedzenie było bardzo smaczne, a pokoje - o wdzięcznych nazwach, jak na przykład Słoneczny Pocałunek, Trawa Morska czy Pastelowe Jabłuszko - aż za dobre, jak na nasze potrzeby.

Program szkoleniowy udało nam się zrealizować niemal w 100 procentach. Najbardziej niecierpliwi przyjechali do ośrodka już w piątek wieczorem. Kolejni uczestnicy dotarli do Huzar w sobotę przed południem i spotkaliśmy się wszyscy na wspólnym spacerze. Po obiedzie przenieśliśmy się do Olszanki na pierwsze ćwiczenia: włóczkę królika, włóczkę bażanta i aporty zwierzyny drobnej. Nasze psy spisały się bardzo dobrze, choć oczywiście wiele trzeba jeszcze dopracować. Najważniejsze, że wszystkie wykazały typowe dla rasy cechy i dumnie nosiły w kufie bażanty, kaczki i króliki. Był też czas na chwilę beztroskiego pływania w pobliskiej rzece, na szaleństwa oraz na bieganie za piłeczką. Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku. Zabawa przeciągnęła się do białego rana i wielu z nas z pewnością tę noc będzie jeszcze długo wspominać.

Niedzielny poranek zaczęliśmy bardzo leniwie, głównie dlatego, że dawał nam się we znaki brak regenerującego snu. Udało nam się jednak poćwiczyć aportowanie kaczki z wody. Nasze labradory dały nam dużo powodów do zadowolenia, ponieważ chętnie podejmowały pióro i pracowały z dużą pasją.

Po obiedzie rozjechaliśmy się do domów, wszyscy w znakomitych humorach, zadowoleni z rezultatów wspólnych ćwiczeń oraz z postanowieniem zorganizowania podobnego zjazdu szkoleniowego jeszcze przed sezonem konkursów myśliwskich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej ze Szkolenia - kliknij >>>