Do strony głównej

    IISpotkanie Szkoleniowe

W dniach 1-3 czerwca 2007 roku już po raz drugi członkowie i kandydaci Stowarzyszenia Klub Labradora spotkali się w ośrodku klubu jeździeckiego Huzar pod Warszawą, by wspólnie przygotowywać się do zbliżających się konkursów retrieverów, służyć sobie wzajemnie pomocą i radą oraz by rozwijać w swoich labradorach te cechy, dla których rasa ta została wyhodowana.

Przewidzieliśmy trzy sesje szkoleniowe (dwie w sobotę i jedną w niedzielę) w dwóch zespołach: grupa początkująca (głównie młode psy) ćwiczyła przede wszystkim na sztucznych aportach i doskonaliła posłuszeństwo, natomiast grupa zaawansowana pracowała na zwierzynie i skupiała się na dopracowywaniu wszystkich szczegółów, na które sędziowie zwracają uwagę podczas konkursu: ruszanie ze stanowiska na komendę, prawidłowe oddanie aportu w siadzie, stylowa praca, dobra obserwacja, współpraca z przewodnikiem itp. Ćwiczyliśmy głownie aport kaczki (z lądu i z wody), marking, włóczkę bażanta i królika oraz aport dummy z szuwarów ( i tutaj pięknie spisały się młode psy).

Ciekawym doświadczeniem dla nas wszystkich było porównanie stylu pracy i temperamentu różnych ras retrieverów. Na zjeździe były głownie labradory, ale gościnnie przyjechały także przedstawiciele ras flat coated, curly coated i golden retriever. Jednak bez względu na rasę, nasze retrievery pracowały z dużą pasją i dały nam sporo powodów do zadowolenia. Mamy nadzieję, że w tym sezonie nasze aportery wrócą z konkursów z dyplomami ;)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej ze Szkolenia - kliknij >>>