Do strony głównej
 
    Zanim kupisz psa | Poradnik dla przyszłych właścicieli

 

    Maile do nas

Witam,

Właśnie natknęłam się na Państwa artykuł pt. "Czy labrador retriever to właśnie ta rasa psa, która jest odpowiednia dla mnie ?"

Wspaniały artykuł i wzruszający zarazem. Mam 14 miesięczną czarną labradorkę o wyjątkowym temperamencie :)

Biorąc szczeniaka do domu odpowiadałam zupełnie Państwa opisowi nieświadomego przyszłego właściciela psa rasy Labrador. Byłam przekonana, że labek to pies, który nie lnieje w ogóle, jest bardzo spokojny, miły, przytulankowy ...

W miarę jak suńka dorastała moje wyobrażenia o labradorach zaczęły się rozwiewać, bywały chwile, że byłam załamana :) Dom pełen sierści, pies nie do opanowania, zniszczenia w skali jakiej nigdy sobie nie wyobrażałam, skakanie na ludzi, 2 razy złamany nos i inne niezapomniane "przyjemności" :)

W końcu zaczęliśmy szkolenia i dotarło do mnie jakiego typu psem jest Labrador Retriever.

Najpierw szkoliliśmy psa tradycyjnymi metodami, potem szybciutko przerzuciliśmy się na kliker. Byliśmy nieprzeciętnie zaskoczeni jak nasz pies szybko się uczy i jak bardzo się w naukę angażuje. Praca sprawia naszej psince zawsze wielką radość, a my wiemy, że aby nasza sunia była szczęśliwa musi coś robić, musi mieć zajęcie i czuć się potrzebna. I to właśnie staramy się jej zapewnić. Niedługo zdajemy egzamin na PT, a pozniej będziemy szkolili sunię do konkursu tropowców. W międzyczasie bierzemy udział w szkoleniu na psa ratownika.

Teraz patrząc z perspektywy czasu widzę, że o labkach miałam marne pojęcie, widzę też, że labradory to cudowne psy i prawdę mówiąc gdybym miała znowu przechodzić te same trudy wychowawcze to nie zamieniłabym mojego labradora na żadną inną rasę.

Polecałabym Państwa artykuł każdej osobie, która myśli o posiadaniu Labradora. To prawda, labek to bardzo wymagający pies i każdy przyszły właściel laba powinien być świadomy, jakiego pupila bierze do swojego domu. Pozwoli to uniknąć błędów od samego początku i od samego początku cieszyć się zaletami tej rasy.

Patrycja Smulska-Krawczyk
Warszawa

^^na górę strony^^